جاده چالوس اگر زیباترین جاده ایران نباشد قطعاً میان جذاب ترین جاده های کشور قرار دارد. جاده چالوس یکی از شاهراه های اصلی دسترسی به شهرهای شمالی کشور است و بخاطر سرسبزی جاده، اکثراً از این جاده استفاده می کنند تا به شهرهای شمالی کشور برسند. بخاطر محبوبیت جاده چالوس و قرارگیری در کنار رودخانه، باغ رستوران ها و رستوران های بسیاری در نقاط مختلف جاده احداث شده و ما میخواهیم بهترین رستوران های جاده چالوس را در میان اینهمه رستوران و باغ رستوران معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

مجتمع اقامتی گردشگری و رستوران ارغوان

یکی از قدیمی ترین رستوران های جاده چالوس رستوران ارغوان است که تا سال 1394 با نام رستوران یوسف فعالیت می کرد. از ابتدای سال 1394 نامش را به رستوران ارغوان تغییر داد و امکانات دیگری شامل مجتمع اقامتی و گردشگری را هم به مجموعه خود اضافه کرد.رستوران ارغوان یک باغ رستوران سرسبز و دنج در جاده چالوس است کره دارای آلاچیق های بسیار بوده و ظرفیت آلاچیق ها 6، 9 و 12 نفره هستند که می توانید برای روزهای شلوغ سال از قبل آلاچیق مورد نظر خود را هم رزرو کنید و همچنین در نظر داشته باشید تمام آلاچیق ها مجهز به سیستم های سرمایش و گرمایش هستند.

باغ رستوران ارغوان جاده چالوس برای مشتریانش غذاهای ایرانی را سرو می کند و در منوی رستوران هم برخی از غذاهای فست فودی مشاهده می شود. اما در کنار غذاهای رستوران که از نظر مشتریان، خوشمزه، باکیفیت و خوش قیمت هستند، چای و قلیان هم سرو می شود و بخاطر قلیان های معروفی که رستوران دارد، اکثر مشتریان رستوران تنها برای سرویس چای و قلیان به رستوران ارغوان مراجعه می کنند. بطور کلی، رستوران ارغوان جاده چالوس بخاطر اینکه در ابتدای جاده چالوس قرار دارد، ساکنان تهران و کرج که به دنبال بهترین رستوران های جاده چالوس برای سپری کردن لحظاتی خوش میگردند و از طرفی نمی خواهند تا انتهای جاده چالوس سفر کنند، بی شک رستوران ارغوان یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود.

آدرس مجتمع اقامتی گردشگری و رستوران ارغوان

رستوران ارغوان در ابتدای جاده چالوس قرار دارد. در واقع برای دسترسی به رستوران ارغوان باید به جاده قدیم چالوس مراجعه کنید. به این منظور ابتدا به شهر کرج مراجعه کرده و در شمال شرق کرج به سمت میدان امیرکبیر رفته و سپس وارد جاده چالوس شوید. در جاده چالوس مسیری 2.9 کیلومتری را باید طی کنید تا در سمت چپ جاده رستوران ارغوان را مشاهده کنید.

شماره تماس رستوران ارغوان جاده چالوس: 32280446-026

ساعت کاری رستوران ارغوان جاده چالوس: همه روزه از ساعت 12 ظهر الی 1 بامداد

رستوران ارغوان جاده چالوس

رستوران ارکیده جاده چالوس

هیچ رستورانی تا به حال نتوانسته جای رستوران ارکیده را به عنوان بهترین، لوکس ترین، معروف ترین و جذاب ترین رستوران جاده چالوس بگیرد. قبل از اینکه بگوییم چرا رستوران ارکیده توانسته بهترین رستوران در میان رستوران های جاده چالوس باشد، ابتدا برند ارکیده را معرفی می کنیم.

قدمت رستوران ارکیده به سال 1336 برمیگردد. در آن زمان مرحوم اژدری که موسس رستوران های زنجیره ای ارکیده است از یک کشاورز هدیه ای دریافت می کند که یک گل ارکیده بود. در آن دوران، گل ارکیده بسیار نایاب بود و برای همین، ارزش بالایی داشت. ایشان که در صدد افتتاح رستورانی بودند تصمیم گرفتند تا نام ارکیده را برای رستوران انتخاب کنند. رستوران ارکیده امروزه یکی از معروف ترین رستوران هایی است که تمامی رستوران گردها آن را میشناسند. تماامی شعبات رستوران ارکیده برای حفظ کیفیت و ارزش برند ارکیده نظارت های بسیار سختی بر روی آن ها صورت میگیرد که شامل نظارت بر محیط، سرویس دهی تا مواد اولیه غذاها هستند.

یکی از شعبات رستوران ارکیده در جاده چالوس قرار دارد و کافیست یکبار به این رستوران مراجعه کنید تا از نزدیک، شلوغ ترین رستوران جاده چالوس را مشاهده کنید. کیفیت اتفاقی نیست و امروزه، اکثر مردم ترجیح می دهند هزینه قابل توجهی را پرداخت کنند اما غذای بسیار باکیفیت و لذیذ با طعمی به یاد ماندنی برایشان سرو شود. برای همین طی روزهای آخر هفته و مخصوصاً تعطیلات چند روزه، بایدد ساعت ها در صف بمانید تا جایی در رستوران برای نشستن خالی شود. این نکته را هم بدانید رستوران ارکیده یکی از بزرگترین رستوران های جاده چالوس بوده و ظرفیت بالایی هم دارد.

شعبه جاده چالوس رستوران ارکیده بخش های مختلفی برای نشستن دارد. بطور کلی از آنجایی که رستوران ارکیده در نزدیکی رودخانه قرار دارد از جمله جذاب ترین باغ رستوران های جاده چالوس است و زیبایی و جذابیت در همه جای محیط به چشم میخورد. بخش اول، محیط سرپوشیده رستوران است که یک سالن بزرگ می باشد. در این سالن هم میز و صندلی با ظرفیت های مختلف مشاهده می شود و هم تخت های سنتی. در فضای روباز رستوران، باز هم میز و صندلی مشاهده می شود و تخت های سنتی که در کنار هم قرار دارند اما در فضای روباز رستوران آلاچیق های مختلفی هم قرار داده شده که قابل رزرو هستند. لازم به ذکر است برخی از تخت های سنتی رستوران ارکیده هم در مجاورت رودخانه قرار دارند و همیشه هم یا رزرو شده اند یا پر هستند.

رستوران ارکیده چالوس خدمات و امکانات مختلفی را هم به مشتریانش ارائه می دهد. مهم ترین آن پارکینگ اختصاصی است که ظرفیت بالایی دارد و مشتریان مشکلی از بابت جای پارک ندارند. مورد مهم بعدی، پارک بازی برای کودکان است تا در صورتیکه کودک به همراه دارید با آسایش کامل او را در این پارک رها کرده و لذت و هیجانش را تماشا کنید. امکانات دیگر رستوران ارکیده سالن ها و آلاچیق های اختصاصی و با ظرفیت های مختلف است که برای برگزاری جشن ها و همچنین جلسات کاری بهترین گزینه ها در کل رستوران های جاده چالوس هستند.

در نهایت به مهم ترین دلیل برتری رستوران ارکیده در جاده چالوس می رسیم که غذاهای بسیار باکیفیت و دوست داشتنی رستوران است. یکی از عوامل اصلی موفقیت رستوران های ارکیده، کیفیت بالای غذاهایش است. نظارت بسیار سختگیرانه ای بر روی کیفیت مواد اولیه غذاها صورت میگیرد و تمامی مواد اولیه به صورت روزانه و با بهترین کیفیت موجود در بازار تهیه می شود و از طرفی، این مواد اولیه مرغوب نیاز به سرآشپزان حرفه ای دارد تا نتیجه نهایی، غذاهایی بی نظیر باشد. جالب است بدانید تمامی سرآشپزان رستوران های ارکیده دوره های آموزشی حرفه ای آشپزی زیر نظر مجموعه رستوران های ارکیده را پشت سر می گذرانند تا بتوانند بهترین غذاها را تهیه کنند.

اگر میخواهید تجربه ای در رستوران ارکیده چالوس داشته باشید، خود را برای یکی از گران قیمت ترین رستوران های جاده چالوس آماده کنید. در این رستوران تمامی غذاها گران قیمت هستند و حتی برخلاف برخی از رستوران ها که سینی های چند نفره به صرفه تر هستند، در این رستوران اگر به صورت گروهی مراجعه می کنید، سینی های چند نفره قرار نیست به صرفه تر باشند چراکه همان کیفیت و حجم بالای خودشان را دارند. همچنین رستوران ارکیده چالوس منویی شامل انواع غذاهای ایرانی از جمله کباب ها و خورشت ها به صورت خوراک و برنجی، غذاهای فست فودی شامل پیتزاها، همبرگرها، پاستاها می باشد و در کنار آن، منویی متنوع از انواع نوشیدنی ها گرم و سرد در کنار پیش غذاها و دسرهای لذیذی هم در رستوران وجود دارد تا پاسخگوی هر ذائقه ای باشد.

آدرس رستوران ارکیده جاده چالوس

رستوران ارکیده در کیلوتر 9 جاده چالوس قرار دارد. مبدأ ما شهر کرج و میدان امیرکبیر است که ابتدای جاده چالوس می باشد. از میدان امیرکبیر وارد جاده چالوس می شوید و با طی کردن مسیری 9.6 کیلومتری، شعبه جاده چالوس رستوران ارکیده را در سمت چپ جاده مشاهده خواهید کرد. همچنین در مقابل رستوران ارکیده هم فضای پارکینگ بزرگی برای مشتریان رستوران در نظر گرفته شده است.

شماره تماس رستوران ارکیده جاده چالوس: 34122-026

ساعت کاری رستوران ارکیده جاده چالوس: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12 ظهر الی 12 شب و روزهای پنج شنبه و جمعه از ساعت 12 ظهر الی 12:30 شب

رستوران ارکیده جاده چالوس

رستوران لاله جاده چالوس

رستوران لاله جاده چالوس در واقع رستوران لاله کهن نام دارد اما مردم این رستوران جذاب و دیدنی را با نام رستوران لاله میشناسند. رستوران لاله یک باغ رستورانی بزرگ، دلنشین و سرسبز است که در روزهای خلوت بخصوص ایام وسط هفته منطقه ای دنج و بی نظیر می باشد اما در روزهای آخر هفته، محیط دنج و آرامش بخش جای خود را به محیطی بسیار شلوغ و پر سروصدا می دهد. اما چرا رستوران لاله جاده چالوس که یک رستوران بین جاده ای به شمار می رود و از طرفی، میان صدها باغ رستوران در این جاده توانسته به یکی از بهترین رستوران ها تبدیل شود؟

از همان ابتدای جاده چالوس تا انتهای جاده، رستوران های بسیاری وجود دارد اما افراد بسیاری هستند که نمیخواهند مسیر زیادی را در جاده زیبا ولی خطرناک چالوس طی کنند تا به بهترین باغ رستوران های جاده چالوس برسند برای همین، آن ها به دنبال نزدیک ترین رستوران های جاده چالوس به تهران و یا کرج هستند. رستوران لاله کهن از بهترین رستوران های اوایل جاده چالوس است و توانسته با ارائه خدمات سرویس دهی مطلوب، برخورداری از محیطی سرسبز و دنج و همچنین سرو غذاهای باکیفیت خود را معروف کند.

رستوران لاله کهن جاده چالوس از ساعت 7 صبح تا 11 شب باز است. سه وعده صبحانه، ناهار و شام در این رستوران سرو می شود. برای وعده صبحانه، انواع صبحانه های ایرانی و محلی شامل انواع تخم مرغ ها، صبحانه های فرنگی و غیره در رستوران سرو می شود. برای دو وعده ناهار و شام هم رستوران دارای منویی از انواع کباب ها است که کیفیت بالا، حجم مناسب و قیمت های مطلوبی دارند. غذاهای اختصاصی رستوران لاله کهن شامل کباب شاندیز، کباب ترش، خان کباب، کباب سیزلر لاله و غیره هستند که در میان مشتریان رستوران هم پرطرفدارترند.

اما باغ رستوران لاله کهن جاده چالوس تنها غذا سرو می کند و منویی اختصاصی هم از انواع نوشیدنی های گرم و سرد هم وجود دارد که از انواع شیک، اسموتی، قهوه ها، دمنوش و غیره را در خود جای داده و در کنار آن ها هم می توانید قلیان های باکیفیتی هم سفارش دهید که لذت تماشای منظره ای دوست داشتنی در محیطی دلنشین و سرسبز را دوچندان می کند.

آدرس رستوران لاله جاده چالوس

رستوران لاله جاده چالوس قبل از روستای سرودار جاده چالوس قرار دارد و بخاطر اینکه یکی از نزدیک ترین رستوران های خوب جاده چالوس به تهران و کرج می باشد، جزء شلوغ ترین رستوران های منطقه به شمار میرود. اگر تصمیم دارید آخر هفته را در رستوران لاله جاده چالوس سپری کنید، باید وارد جاده قدیم چالوس از شهر کرج شوید. به این منظور ابتدا به شمال شرق کرج مراجعه کنید تا وارد خیابان امیرکبیر و سپس میدان امیرکبیر شوید که ابتدای جاده چالوس است. سپس بعد از طی کردن مسافتی 2.6 کیلومتری در جاده چالوس، رستوران لاله کهن را در سمت راست جاده مشاهده خواهید کرد.

شماره تماس رستوران لاله جاده چالوس: 32280632-026

ساعت کاری رستوران لاله جاده چالوس: همه روزه از ساعت 7 صبح الی 12:30 شب و روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل.

باغ رستوران لاله جاده چالوس

آشکده کندوان

همه رستوران های جاده چالوس یک طرف، آشکده کندوان یک طرف. از رستوران های عادی جاده چالوس که میگذریم و به رستوران های محبوب و برتری جاده می رسیم که همیشه مشتریان بسیاری دارند. برخی از این رستوران ها مانند رستوران ارکیده که در همین مقاله آن را معرفی کردیم، در روزهای آخر هفته و تعطیلات مملو از مشتری می شوند و در این ایام مردم ساعت ها در صف باید منتظر بمانند تا میزی، تختی یا آلاچیقی در رستوران خالی شود اما از همه این رستوران ها شلوغ تر و محبوب تر، آشکده کندوان است بطوریکه این آشکده باعث شده هرموقع نام جاده چالوس می آید، اکثراً آشکده کندوان در ذهنشان تداعی شود.

در کل جاده چالوس ده ها آشکده وجود دارد و آشکده کندوان معروف ترین آن ها است بخاطر اینکه آشکده کندوان خوشمزه ترین، باکیفیت ترین و خوش قیمت ترین آش ها را در جاده چالوس سرو می کند و از آنجایی که میل کردن یک آش داغ در هوای سوزناک جاده چالوس بسیار لذت بخش است، همیشه این آشکده شلوغ می باشد اما در نظر داشته باشید هنگامی که به آشکده کندوان می رسید با آشکده های دیگری هم در اطرافش روبرو خواهید شد که باعث شد این منطقه شلوغ تر از جاهای دیگر جاده چالوس باشد.

آدرس آشکده کندوان

همانطور که از نامش پیداست، آشکده کندوان در منطقه کندوان بین روستاهای گچسر و سیاه بیشه قرار دارد و برای دسترسی به آشکده از شهر تهران یا کرج کافیست در شمال غرب تهران وارد آزادراه تهران – شمال شوید و با طی کردن مسیری 52 کیلومتری، به آشکده کندوان برسید. در واقع بعد از طی کردن مسیری 50 کیلومتری به نزدیکی روستای کندوان خواهید رسید و با عبور از چند تونل به منطقه ای می رسید که چندین آشکده و رستوران در کنار هم قرار دارند و همیشه هم شلوغ هستند اما میان آن ها، آشکده کندوان از همه بهتر و شلوغ تر است. اگر هم از شهر چالوس میخواهید به آشکده کندوان دسترسی داشته باشید هم کافیست وارد جاده چالوس شوید تا پس از طی کردن مسیری 80 کیلومتری به آشکده برسید اما لازم به ذکر است هنگامی که وارد منطقه کندوان می شوید، ابتدا وارد تونلی طولانی خواهید شد و چند صد متر بعد از آن تونل، آشکده در سمت راست جاده قابل مشاهده است.

شماره تماس آشکده کندوان: 35283009-026

ساعت کاری آشکده کندوان: همه روزه به صورت 24 ساعته باز است.

آشکده کندوان

رستوران لادن جاده چالوس

در کنار باغ رستوران هایی همچون ارکیده، رستوران لادن هم یکی از بزرگترین باغ رستوران های جاده چالوس است که فضای پارک بزرگ، ده ها آلاچیق، کلبه های کوچک و بزرگ، تخت های سنتی، میز و صندلی و فضای سرسبز جذاب و دوست داشتنی دارد. باغ رستوران لادن شاید کیفیت غذاهای رستوران هایی همچون ارکیده را نداشته باشد اما از بسیاری از رستوران های جاده چالوس کیفیت غذای بالاتری دارد. رستوران لادن محیطی دلنشین، زیبا و دوست داشتنی دارد و به لطف محیط زیبا و سرسبزش، همیشه شلوغ است و پیشنهاد می کنیم برای روزهای آخر هفته و تعطیلات از قبل رزرو کنید.

رستوران غذاهای ایرانی رابرای مشتریانش سرو می کند و تمامی غذاها از کیفیت و حجم بالایی برخوردار هستند. اما همانند اکثر باغ رستوران های جاده چالوس، در رستوران لادن هم سرویس چای و قلیان ارائه می شود و در کنار چای و قلیان می توانید از منوی اختصاصی نوشیدنی های سرد و گرم به همراه دسرهای لذیذ و تازه هم برخوردار شوید. لازم به ذکر است یکی از دلایل محبوبیت رستوران لادن در میان مردم، قیمت خوب غذاها و سرویس چای و قلیان است که از اکثر رستوران ها و باغ رستوران های جاده چالوس به صرفه تر می باشد.

آدرس رستوران لادن جاده چالوس

رستوران لادن جاده چالوس به شهرهای تهران و کرج نزدیک تر است چراکه در اوایل جاده قرار دارد اما برای دسترسی به رستوران باید ابتدا به شهر کرج و اوایل جاده قدیم چالوس مراجعه کنید. از طریق بلوار جانبازان و یا انتهای بزرگراه خرازی به میدان امیر کبیر میرسید و از میدان وارد جاده چالوس می شوید. با طی کردن مسیری 2.7 کیلومتری، باغ رستوران لادن را بعد از رستوران لاله کهن که پیش تر معرفی کردیم می رسید.

شماره تماس رستوران لادن جاده چالوس: 32280623-026

ساعت کاری رستوران لادن جاده چالوس: همه روزه از ساعت 9 صبح الی 11:30 شب

باغ رستوران لادن

رستوران وینه جاده چالوس

رستوران ها و باغ رستوران هایی که در کنار رودخانه چالوس قرار دارند به مراتب محبوب تر و جذاب تر هستند. برخی از این رستوران ها در نزدیکی رودخانه قرار دارند و برخی هم تخت های سنتی خود را کنار آب قرار می دهند و مردم هم به دنبال رستوران هایی هستند که به رودخانه نزدیک تر باشد. یکی از این رستوران ها که به واسطه قرارگیری در کنار رودخانه توانسته محبوب شود، رستوران وینه است. رستوران وینه بخاطر اینکه در نزدیکی روستای وینه جاده چالوس قرار دارد به این نام معروف شده و از جمله رستوران های کنار رودخانه چالوس است که اکثر تخت هایش در کناب قرار دارند. رستوران دارای دو محیط روباز و سرپوشیده است. محیط سرپوشیده یک سالن است که ظرفیت بالایی دارد و انواع غذاهای ایرانی در آنجا سرو می شود. در بیرون از رستوران هم تخت های بسیاری در فضایی سرسبز و دنج قرار داده شده که اکثر آن ها در کنار رودخانه قرار دارند.

رستوران در کنار غذاهای ایرانی که بسیار خوش قیمت، باکیفیت و متنوع هستند چای و انواع قلیان هم سرو می کند و بخاطر کیفیت بالای قلیان ها، اکثر مشتریان تنها برای قلیان های وینه به این رستوران مراجعه می کنند. رستوران وینه در روزهای عادی هفته خلوت است و با مراجعه به رستوران در این ایام از صدای دلنشین آب در محیطی دنج و سرسبز نهایت لذت را خواهید برد اما در روزهای آخر هفته و تعطیلات که افراد بسیاری راهی جاده چالوس می شوند، به یکی از شلوغ ترین رستوران های جاده تبدیل می شود.

آدرس رستوران وینه جاده چالوس

رستوران وینه یا باغ رستوران نوروزی وینه در کیلومتر 8 جاده چالوس قرار دارد. اگر میخواهید لحظات خوشی را در این رستوران سپری کنید بهترین مسیر، جاده قدیم چالوس است. ابتدا وارد جاده چالوس می شوید و مسیری 8.8 کیلومتری را طی می کنید تا در کیلومتر 8 جاده چالوس، رستوران وینه را در کنار رودخانه چالوس مشاهده کنید. لازم به ذکر است رستوران دارای فضای پارکینگ اختصاصی بزرگ است و مشتریان رستوران حتی در روزهای شلوغ سال مشکلی از بابت جای پارک نخواهند داشت.

شماره تماس رستوران وینه جاده چالوس: 35353593-026

ساعت کاری رستوران وینه جاده چالوس: همه روزه از ساعت 11 ظهر الی 1 بامداد

باغ رستوران وینه چالوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.