دریاچه گاجره دریاچه ای زیبا در کوه گاجره و در منتهی الیه منطقه باستانی ده تنگه و در روستای آهار می باشد. جاذبه های گردشگری دیزین تنها به پیست اسکی آن محدود نمی شود و جاذبه های گردشگری و دیدنی دیگری در خود جای داده است که دریاچه گاجره یکی از دیدنی های این منطقه به شمار می رود. منطقه دیزین در 123 کیلومتری شهر تهران و در 74 کیلومتری شهر کرج قرار گرفته است و نزدیک بودن آن به این دو شهر باعث شده پایتخت نشینان و اهالی کرج دیزین را برای تعطیلات آخر هفته و گردش انتخاب می کنند و به سمت آن می روند. دریاچه ای زیبا و تماشایی در این منطقه قرار دارد که گردشگران بسیاری هستند برای گردش در طبیعت بازدید از آن را انتخاب می کنند. در این مقاله قصد داریم با این دریاچه زیبا آشنا شویم. شاید افراد بسیاری باشند که با این دریاچه آشنایی کافی نداشته باشند و با خواندن این مطلب بازدید از دریاچه زیبای گاجره را در لیست گردشگری خود اضافه کنند و به بازدید از آن بروند، همراه لوکس ویلا باشید.

معرفی دریاچه گاجره

دریاچه گاجره که در روستای آهار و در کوه گاجره واقع شده است، یکی از جاهای دیدنی دیزین به شمار می رود که در نزدیکی های پیست اسکی دیزین قرار دارد. دریاچه گاجره با قطر حدود 30 متر به عنوان یکی از آبگیرهای استان تهران شناخته می شود. این دریاچه به صورت آبگیری دایره ای شکل بوده و آب آن از طریق برف های ذوب شده قله دیزین تامین می شود. برف های ذوب شده بدین صورت که از بخش نهر کوچکی را تشکیل می دهند و وارد دریاچه گاجره می شوند. دریاچه گاجره که به عنوان آبگیر کوهستانی از آن یاد می شود در ارتفاع 3 هزار و 662 متری از سطح زمین و در بخش جنوبی قله سی چال جا خوش کرده است. اطراف دریاچه را طبیعتی بسیار زیبا و فوق العاده ای احاطه کرده است که بر زیبایی این دریاچه افزوده اند و در فصل های نیمه اول سال سرسبز می شود که چشم انداز خارق العاده ای را پدید می آورد. به گونه ای که برای لحظاتی چشم ببینندگان را به خود خیره می کند.

دریاچه گاجره

بهترین زمان بازدید از دریاچه گاجره

دریاچه گاجره که به عنوان یکی از دیدنی های دیزین شناخته می شود، گردشگران بسیاری را به سوی خود فرا می خواند. اما بهتر است زمانی را برای بازدید از آن انتخاب کنید که زیبایی های دریاچه و چشم انداز اطراف آن در بهترین حالت خود باشند. در این صورت برای دانستن بهترین زمان بازدید از دریاچه گاجره خوب است بدانید که اواخر فصل بهار زمان بسیار مناسبی برای بازدید از این دریاچه زیبا می باشد. با آمدن فصل بهار طبیعت این دریاچه و اطراف آن رو با تازگی گذاشته و بسیار تماشایی می شود. همچنین در فصل تابستان به علت گرمای هوا آب دریاچه رو به کم شدن می رود و خشک می شود. در فصل زمستان نیز هوای منطقه سرد شده و آب دریاچه کاملا یخ می زند.

دریاچه گاجره کجاست و مسیر دسترسی به آن

دریاچه گاجره در منطقه ای باستانی به نام ده تنگه در روستای آهار و در نزدیکی پیست اسکی دیزین قرار گرفته است. اگر قصد دارید از تهران به سمت این دریاچه روانه شوید و از آن دیدن کنید از طریق اتوبان لشکری خود را به اتوبان آزادگان برسانید. سپس مسیر تهران – شمال را پیش بگیرید و تا جاده چالوس پیش بروید. از آنجا وارد جاده ولایت رود – دیزین شده و در نهایت به دریاچه گاجره خواهید رسید.

آدرس دریاچه گاجره: دیزین، کوه گاجره، منطقه باستانی ده تنگه، روستای آهار

دریاچه گاجره

رزرو سوئیت در دیزین

دیزین یکی از جاهای دیدنی اطراف تهران است که علاوه بر پیست اسکی دیزین، جاذبه های دیدنی و گردشگری متعددی را در خود جای داده است. برخی از پایتخت نشینان گردش در جاهای دیدنی دیزین را در برنامه آخر هفته و یا تعطیلات خود قرار می دهند که در این صورت بسیاری از افراد هستند برای یک الی چند شب قصد اقامت در دیزین را دارند. برای این منظور باید اقامتگاه مناسبی را برای خود انتخاب کنند. یکی از بهترین اقامتگاه هایی که در دیزین وجود دارند سوئیت هایی هستند که از امکانات مناسبی برخوردارند. برای اجاره سوئیت در دیزین می توانید از اقامتگاه هایی که در سایت لوکس ویلا قرار داده شده اند انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.