جزیره هنگام

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

یکی از جزایر خلیج فارس که بین مردم بسیار معروف شده است، جزیره هنگام می باشد. این جزیره در استان هرمزگان قرار گرفته و در دو کیلومتری جزیره قشم می باشد. جزیره هنگام یک ناحیه مسکونی بوده و دارای زیبایی های مختلفیست. در این مقاله به سراغ مرعفی این جزیره زیبا رفتیم تا اطلاعات بیشتری از آن کسب نمایید پس تا انتها با ما همراه باشید.

جزیره هنگام کجاست و مسیر دسترسی به آن

برای رسیدن به جزیره هنگام ابتدا باید به قشم بروید و از آن جا راهی هنگام شوید. با استفاده از لنج می توانید به راحتی وارد این جزیره شوید. با لنج در حدود 1 ساعت از قشم تا هنگام راه دارید و اگر از بندر عباس بخواهید به این جزیره بروید در حدود 1 ساعت و نیم بر روی لنج خواهید بود. زمان گفته در این مسیر را با توجه به استفاده شما از لنج عنوان کردیم و چنان چه تمایل داشته باشید که با قایق های تندرو راه را طی کنید زمانتان کمتر خواهد شد. قایق های جزیره هنگام از اسکله کندالوی شروع به حرکت می کنند. پس اگر می خواهید از تهران به جزیره هنگام برسید ابتدا باید با هواپیما خود را به هرمزگان برسانید و سپس از طریق قشم یا بندرعباس به مقصدتان وارد شوید.

آدرس جزیره هنگام: خلیج فارس، هرمزگان، جزیره هنگام

فاصله هنگام تا قشم

فاصله جزیره هنگام تا جزیره قشم تقریبا 2 کیلومتر بوده و به قشم بسیار نزدیک است و به همین دلیل می توان گفت که بخشی از ان نیز می باشد. این فاصله کم باعث شده تا اکثر کسانی که برای سفر به قشم عازم می شوند از هنگام نیز دیدن نمایند. برای این کار نیز کافیست خودتان را به اسکله در قشم برسانید و بعد از تهیه بلیط سوار قایق شده تا به جزیره هنگام بروید.

یکی از بهترین ابزاری که به شما کمک می کند تا بتوانید از قشم به هنگام برسید و سپس در هنگام رفت و آمد داشته باشید، اپلیکیشن گوگل مپ می باشد. مساحت جزیره هنگام 33 کیلومتر می باشد و مناسب شماست اگر تمایل دارید با اپلیکیشن گفته شده به دیدن این جزیره بروید. به طور کلی فاصله جزیره هنگام تا جزیره قشم 29 مایل دریایی بوده و یا همان 2 کیلومتر که فاصله زیادی نیست و بهتر است حتما آن را طی کنید و از هنگام دیدن نمایید.

جزیره هنگام

تاریخچه جزیره هنگام

این جزیره به سبب موقعیت جغرافیایی خود همواره در طول تاریخ مورد تصاحب عده زیادی از افراد قرار گرفته و به همین دلیل تاریخ جزیره بیشتر مربوط به تصرف های دولت های متعدد می باشد. این جزیره در دوره صفویه به اشغال پرتغالی ها در آمده بود و دولت ایران برای باز پس گیری آن اقدامات زیادی انجام داد. یکی از اقدامات کمک گرفتن از انگلیسی ها برای پس گرفتن جزیره بود. در دوران قاجار این جزیره به تصاحب دولت انگلیس درآمد و گویی این جزیره دیگر برای ایران نبود و در اشغال انگلیسی ها بود.

وهابی ها و سلطان مسقط نیز ادعای تسلط بر جزیره را داشتند و به همین دلیل این جزیره از چند طرف این جزیره همانند یک چهار راه شده بود و از چند طرف خواستار اشغال آن بودند. این قضیه تا سال 1307 ادامه داشت و جزیره هنگام تا این سال مدام در کشمکش بود. بعد از روی کار امدن رضا شاه و حکومت پهلوی، در اواخر اردیبهشت 1307 سه کشتی نظامی به نام های پهلوی، گیلان و آذربایجان با فرماندهی ساخلوی برای آزاد کردن جزیره و به تصرف درآوردن آن و هم چنین بیرون کردن انگلیس ها از جزیره راهی خلیج فارس شدند.

سرانجام در 19 آبان 1311 با تلاش های بی شائبه دولت ایران، سفارت انگلیس طی یک یادداشت به وزارت امور خارجه ایران درخواست کرد تا ایران از خروج انگلیس ها از جزیره صرف نظر نمایند. این درخواست نادیده گرفته شد و در نهایت نظامی های انگلیس خاک جزیره را ترک کردند و دولت ایران به طور کامل بر این جزیره حکومت کرد. جزیره هنگام از همان تاریخ تا به امروز متعلق به دولت ایران باقی مانده است.

مساحت جزیره هنگام

همان طور که گفته شد مساحت جزیره هنگام کم بوده و بسیار کوچک بوده و 33 کیلومتر مربع اندازه گیری شده است. شکل این جزیره شبیه به مخروطی ناقص بوده و در قسمت های جنوبی قشم قرار گرفته است. اگر از بندر عباس تمایل داشتید به هنگام بروید باید بدانید که فاصله شما تا هنگام 43 مایل دریایی می باشد. مساحت کم جزیره هنگام می تواند به شما بگوید که جمعیت مردم ساکن در آن نیز کم بوده و به طور کلی جزیره ی کمتر شناخته شده ای است. به دلیل مساحت کم این جزیره شما می توانید به دل فرصت و به راحتی حتی با پای پیاده به بسیاری از نقاط دیدنی آن رفته و از نزدیک آن ها را تماشا نمایید.

جمعیت مردم جزیره هنگام

همان زور که گفته شد مساحت جزیره هنگام کم بوده و تراکم جمعیت ساکن در آن نیز کم می باشد. به طور کلی در این جزیره 2500 نفر زندگی می کنند ولی در تعطیلات نوروزی و هم چنین مواقعی که گردشگران بییشتر به این ناحیه سفر می کنند این مقدار بیشتر می شود. البته جمعیت افزایش یافته جزو ساکنان این جزیره به حساب نمی آیند و فقط در مقاطع زمانی مشخص باعث بیشتر شدن جمعیت جزیره می شوند. تعداد خانه های این جزیره نیز 141 عدد بوده و شغل اکثر آن ها صیادی می باشد. طول خط ساحلی هنگام در حدود پنجاه کیلومتر می باشد و جمعیت این نوار ساحلی نیز 615 نفر سرشماری شده است.

جزیره هنگام

آب و هوای جزیره هنگام

هرمزگان به عنوان یکی از استان های گرم کشور شناخته می شود و به همین دلیل معمولا هوای حاکم بر جزایر آن نیز گرم می باشد. در تابستان میزان رطوبت هوا بسیار بالاست و هوای سوزاننده است. در زمستان نیز سرمای محیط همانند دیگر مناطق ایران نیست و شما تنها نسیم هایی خنک را حس خواهید کرد. آب و هوای جزیره هنگام را در ماه های گرم بدون کولر نمی توان تحمل کرد و کولر ها تا اواخر آبان هم چنان روشن هستند.

بهترین زمان سفر به هنگام

اگر قصد دارید به خلیج فارس سفر کنید بهتر است در یک زمان مناسب و در شرایط آب و هوایی خوب اقدام نمایید تا در مقصد با هیچ مشکلی مواجه نشوید. عداد مسافرانی که به جزایری هم چون جزیره هنگام می روند در تعطیلات به خصوص عید نوروز بسیار بالاست و بهتر است اگر می خواهید در زمان گفته شده به این جزیره بروید زودتر از موعد بری تهیه بلیط و انتخاب مکان اقامتی خود اقدام نمایید. با توجه به جمعیتی که به این جزیره مراجعه می کند باید گفت که در ماه دی هم هوا خنک بوده و هم جمعیت کمتری به هنگام می رود چرا که فصل امتحانات بوده و خانواده ها از سفر امتناع می کنند. به طور کلی بهترین زمان برای سفر به جزیره هنگام نیمه دوم سال می باشد که هوا خنک می شود و تحمل گرمای جنوب را راحتتر می کند. ولی اگر در نیمه ابتدایی سال نیز تمایل داشتید به این منطقه بروید بهتر است در اوایل بهار اقدام کنید تا گرمای هوا شما را آزار ندهد.

بهترین زمان سفر به هنگام

جاهای دیدنی جزیره هنگام

یکی از مهم ترین مواردی که باعث می شود تا افراد برای سفر به یک منطقه اقدام کنند، جاذبه های موجود در مقصد می باشد. این دیدنی ها می توانند باعث شوند تا شما از سفرتان بیش ترین لذت را برده و تجربه ای ماندگار داشته باشید. جزیره هنگام یکی از جزایر دیدنی استان هرمزگان بوده که به دلیل داشتن مناطق دیدنی خود باعث می شود تا افرادی که به این استانسرف می کنند برای دیدن این جزیره نیز پیش قدم شوند. ما در این جا به معرفی چند نمونه از مهم ترین دیدنی های جزیره هنگام خواهیم پرداخت تا بتوانید بیشتر از قبل اطلاعات به دست آورید و برای تماشای آن ها اقدام نمایید.

خاک قرمز جزیره

یکی از دلایل معروفیت جزیره هنگام وجود خاک سرخ این منطقه می باشد. درواقع خاک سرخ جزیره به عنوان یکی از جذاب ترین دیدنی های هنگام بوده و در بین مسافران به شهرت رسیده است. خاک سرخ جزیره هنگام که با نام گِلک بین افراد معروف شده و از آن در صنعت مربوط به سنگ های تزیینی استفاده می شود، به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری جزیره هنگام شناخته می شود. برای مثال از این خاک در ساخت و ساز، تاسیسات و هم چنین بنا کردن ساختمان ها استفاده می شود. جالب است بدانید که از خاک قرمز این جزیره برای پخت نوعی غذا نیز استفاده می شود که این غذای محلی را سوراغ می نامند و طعم بسیار خوبی دارد. مردم این منطقه با استفاده از این خاک نوعی نان محلی را نیز درست می کنند که با تخم مرغ سرو می شود و طعم بسیار خوبی دارد. اگر به جزیره هنگام رفتید حتما از این نان تهیه کنید.

ماهی های آکواریوم جزیره

یکی از دیدنی های موجود در جزیره هنگام ماهی ها و موجوداتی آبزی هستند که در آکواریوم نگه داری می شوند. آب آکواریوم تمیز و شفاف بوده و شما می توانید در ان عروس دریایی، ماهی های ریز زیبا، خرچنگ ها، مرجان ها و انواع دیگر ماهی ها را ببینید. برای دیدن این ماهی ها کافیست به حوالی جزیره بروید و انواع آن ها را ببینید. تماشای ماهی های آکواریومی معمولا یکی از بهترین دیدنی های جزیره بوده و بهتر است در زمان مراجعه به هنگام آن را از دست ندهید.

ماهی های آکواریوم جزیره هنگام

غذاهای سنتی جزیره هنگام

این جزیره در نزدیکی قشم واقع شده و به همین دلیل تفاوت زیادی در غذاهای محلی آن با قشم وجود ندارد. اگر به قشم رفته باشید احتمالا بعضی از غذاهای سنتی آن را چشیده اید ولی اگر آن ها را از دست داده اید می توانید به جزیره هنگام بروید و طعم بی نظیر غذاهای محلی این دو جزیره را که یکی هستند امتحان نمایید. اکثر غذاهای محلی جزایر قشم و هنگام به دلیل صید ماهی که مهم تری اقتصاد مردم ساکن در آن می باشد، از ماهی بوده ولی طعم هر کدام متفاوت از دیگریست. از مهم ترین غذاهای محلی موجود در قشم که در جزیره هنگام نیز بین مردم محلی رایج می باشد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ماهی برشته
 • زیبون
 • سمبوسه
 • موفلک
 • کلمبا
 • هواری
 • ماهی مرکب
 • نان توموشی

تفریحات جزیره هنگام

این جزیره به مانند دیگر جزایر استان هرمزگان نبوده و تفریحاتی مثل تله سیژ یا بانجی جامپینگ ندارد ولی تفریحات دیگری دارد که به شما توصیه می کنیم در سفر به این منطقه حتما از آن ها استفاده نمایید. تفریحات جزیره هنگام شامل مواردی هم چون بازی با دلفین ها، بازارگردی در بازار جزیره، خرید صنایع دستی و دیگر مواردی که بهتر است تجربه آن ها را از دست ندهید. هم چنین عده ای از توریست ها تمایل دارند از چاه های درون نخلستان ها آب گرفته و این تجربه را در ذهن خود ثبت نمایند.

یکی دیگر از تفریحاتی که مردم و به خصوص زنان تمایل دارند از آن استفاده نمایند استفاده از حنا برای کشیدن نقش های مختلف بر روی دست و پاهاست. روز اول این نقاس ها به رنگ نارنجی بوده و در روز های بعد به قهوه ای تغییر رنگ می دهد که اگر پوست چرب باشد ماندگاری حنا بیشتر خواهد شد. علاوه بر تمام موارد گفته شده یک سری تفریحات دریایی نیز وجود دارد که از بین آن ها می توان به شاتل، بنانا، غواصی و استفاده از تورهای ماهیگیری اشاره نمود.

شاتل سواری جزیره هنگام

امکانات رفاهی در جزیره هنگام

شاید باید برای مسئولین کمی تلنگر باشد که جزیره هنگام امکانات خاصی برای توریست ها و مسافران تدارک ندیده و رفاه در این جزیره معنای خاصی ندارد. هنگام به عنوان یک جزیره بکر در استان هرمزگان است و با جاذبه های مختلفی که دارد به خصوص مناظر و سواحل خاص خود توانسته افرادی زیادی را که به این منطقه سفر می کنند را به سمت خود جذب نماید. از کمبود امکاناتی که در این جزیره به شدت احساس می شود عدم وجود رستوران یا کافه است. البته هتل و اقامتگاه های لوکس نیز در هنگام وجود ندارد و از این بابت افراد زیادی ناراضی از جزیره خارج می شوند. ولی بکر بودن جزیره باعث شده تا کسانی که به دنبال آرامش در سفرشان هستند اینجا را انتخاب نمایند تا از فضای آرام هنگام استفاده نمایند.

بازارچه ساحلی جزیره هنگام

اگر در جزیره هنگام تمایل داشتید به بازار سنتی این منطقه بروید می توانید از بازارچه زیبایی استفاده کنید که در نزدیکی ساحل قرار گرفته و شما می توانید از آن برای خرید کردن استفاده نمایید. در این بازارچه معمولا اشیایی را به فروش می رساند که که توسط مردم محلی ساخته می شوند همانند زیورآلات، صنایع دستی، غذاهای محلی مثل سمبوسه، ادویه جات مربوط به جنوب و… که همگی فضای این بازارچه را به نوعی خاص و تماشایی کرده اند و به همین دلیل می توانید یک تجربه خوب از رفتن به این بازارچه را داشته باشید.

یکی از غذاهایی که توسط زنان محلی این جزیره در بازارچه تهیه می شود، سمبوسه میگو می باشد. این غذا بسیار لذیذ بوده و اگر به آنجا رفتید حتما از آن تهیه نمایید. مسیر دسترسی به بازارچه ساحلی هنگام بسار راحت است و افراد معمولا بعد از پیاده شدن از قایق می توانند از این بازارچه دیدن نمایند. زمینه این بازارچه ماسه است چرا که در ساحل بوده و غرفه هایی ساخته شده با نی و چوب دارد. به طور کلی ظاهر بازارچه هنگام به نسبت بازارهایی که در نقاط دیگر دیده اید تفاوت دارد و به همین دلیل بهتر است فکر تماشای بازاری همانند بازارهای دیگر نقاط کشور را از سران بیرون کنید.

غرفه هایی که مربوط به صرف غذا می باشند تا زمان آماده شدن و سرو غذای مورد نظرتان می توانید بنشینید و به پشتی ها تکیه بزنید. شما در این بازارچه هم چنین می توانید انواع صدف ها را نیز تهیه کنید و یا برای نقش حنا بر روی دستان به سراغ غرفه های مربوطه بروید. این بازارچه ساحلی از نظر موقعیت جغرفیایی در نزدیکی مرکز غواصی دایوپرشیا واسکله بیبی قاجار واقع شده است.

بازارچه ساحلی جزیره هنگام 

ماهی ها و دیگر حیوانات جزیره قشم

پیش تر نیز به آن اشاره کردیم که جزیره قشم دارای یک آکواریوم می باشد که به عنوان یک جاذبه و تفریح از آن یاد می شود. در این آکواریوم انواع ماهی ها و آبزیان مثل عروس دریایی نگه داری می شود. در جزیره قشم می توانید خرچنگ هایی را ببینید که در سواحل می آیند و با حرکتشان منظره جالبی را به نمایش می گذارند. از دیگر موجوداتی که می توان به آن ها اشاره کرد و توجه گردشگران را به خود معطوف می سازند، دلفین ها هستند. آن ها حیوانات بازیگوش بوده که  با حرکات جالبشان توجه عده زیادی از افراد را به خود جذب می کنند.

لازم به ذکر است که تا به حال 13 گونه از 40 گونه یافت شده از دلفین ها در آب های خلیج فارس ایران و عمان یافت شده اند که بسیاری از آن ها در جزیره هنگام دیده می شوند. دلفین ها معمولا در اواسط پاییز به هنگام نزدیک می شوند و اگر در این مواقع به هنگام سفر کنید می توانید آن ها را از نزدیک ببینید. کسانی که از قشم به سمت جزیره هنگام می روند می توانند از بین دلفین ها بگذرند و تجربه جالبی داشته باشند. در سطح جزیره نیز می توانید به تماشای آهو بروید.

آهوهای زیبای این جزیره خودنمایی کرده و در حال رش و نمو می باشند. از دیگر حیواناتی که نسل آن ها رو به پایان می باشد و در گذشته یکی از خوراک اعراب بوده خاردم مصری است که از خانواده سوسمار می باشد. تعداد این خاردم ها در جهان رو به انقراض است و چاره ای برای آن ها اندیشیده نشده. نوعی لاکپشت نیز در هنگام زیست دارد که به پوزه عقابی مشهور است. این لاکپشت یکی از چهار نوع لاکپشت دریایی است که در خلیج نیلگون فارس می باشد.

روستاهای جزیره هنگام

جالب است بدانید که جزیره هنگام با مساحت کم و جمعیت کمی که دارد شامل سه روستا نیز می شود. این روستاها شامل روستای هنگام جدید، روستای هنگام قدیم و روستای غیل می باشد. روستای اول یا همان روستای هنگام جدید در قسمت شمالی جزیره واقع شده است و در خود بازارچه ساحلی و رستوران خانگی دارد و زنان به این منطقه می آیند و با لباس های رنگی و زیبای خود شور و نشاط زیادی را به این بخش وارد می کنند. برعکس روستای هنگام جدید دو روستای دیگر یعنی روستای غیل و روستای هنگام قدیم جمعیت زیادی ندارند و در قسمت جنوبی هنگام واقع شده اند.

در روستای هنگام قدیم می توانید از دور به تماشای آهوهای زیبا بنشینید و آهوان جبیر را ببینید. جبیر نیز یک نژاد بسیار زیبا در آهو بوده که بیشتر در هندوستان و پاکساتان یافت می شود ولی در جزیره هرمز و هنگام نیز دیده می شوند. در رستای غیل نیز به دلیل واقع شدن در گودی خانوار های کم آن مهاجرت کردند تا دچار آب گرفتگی نشوند. در حال حاضر تعداد بسیار اندکی از افراد در آن مانده اند.

روستاهای جزیره هنگام

سوغات مربوط به جزیره هنگام

از آن جا که فاصله هنگام تا قشم تنها 2 کیلومتر می باشد، سوغاتی که می توانید تهیه کنید نیز هیچ تفاوتی با قشم ندارد و تقریبا همان است. از جمله سوغات مربوط به جزیره هنگام که اگر موفق به خرید آن ها در جزیره قشم نشدید می توانید از این جزیره تهیه کنید شامل خرما، کیک هلر، نان تموشی، گلک، ادویه جات، حنا، صنایع دستی مثل صدف، تابلوهای نقش برجسته یا بدلیجات و… می شود. این موارد در بازارچه ساحلی هنگام به فروش می رسند و در صورت تمایل می توانید از آن ها تهیه نمایید.

البته صنایع دستی دیگری نیز در این جزیره یافت می شود که از بین آن ها می توان صنایع دستی حصیری، گلیم، کپکاپ، عودسازی و… اشاره نمود. اگر به جزیره هنگام رفتید حتما از این سوغات و صنایع دستی تهیه کنید چرا که شما با این کار هم به اقتصاد مردم این جزیره کمک کرده اید و هم بدون واسطه اجناس با کیفیت تهیه کرده اید.

دیدنی های تاریخی جزیره هنگام

جزیره هنگام دارای برخی از مواردی است که از نظر تاریخی به ادوار گذشته بر می گردد و نشان از تاریخ بالای جزیره دارد. البته درباره تاریخچه جزیره پیش تر صحبت کردیم ولی به طور کلی می توان موارد زیر را نیز به عنوان دیدنی های تاریخی که در سفر به جزیره هنگام نباید از دست بدهید نام برد:

 • سنگ مادر و دختر: در نزدیکی روستای غیل می توانید تخته سنگ هایی را ببینید که در واقع هیبت مادر و و دختری را نشان می دهند. البته این مادر و دختر اعتقاد مردم روستا بوده ولی به طور کلی هیبت دو انسان را در این سنگ ها خواهید دید.
 • تاسیسات انگلیسی ها: این جزیره در گذشته موقعیت مهمی داشته و به همین دلیل کشورهایی مثل انگلیس با دست گذاشتن بر روی هنگام تاسیسات مختلفی را نیز در آن احداث کردند. حال شما می توانید این تاسیسات را از نزدیک در سفرتان به هنگام ببینید.

تاسیسات انگلیسی ها هنگام

سواحل جزیره هنگام

دور تا دور این جزیره را اقیانوس گرفته و به همین دلیل هنگام شامل سواحل مختلفی می شود. داشتن اطلاعات کافی درباره این جزیره ها می تواند باعث شود تا شما در سفرتان به جزیره هنگام تجربه بهتری داشه باشید. هر کدام از این سواحل به عنوان یک جاذبه نیز به شمار می رود از سواحل خاک سرخ گرفته تا سوالی که فیتو پلانکتون ها آن ها را در شب روشن می کنند. به هر کدام از این سواحل که رفتید چه در روز و یا در شب تصویر برداری را فراموش نکنید. در ادامه می توانید با این سواحل آشنا شوید:

 • ساحل هنگام
 • ساحل نقره ای جزیره
 • ساحل کله خماسی
 • ساحل خنیزی
 • ساحل درخشان

ساحل درخشان جزیره

اگر تا به حال به جزیره هنگام رفته باشید ساحل زیبا و درخشان هنگام را تماشا کرده اید. این ساحل به خصوص در شب بسیار دیدنی بوده و منظره ای فوق العاده را نشان می دهد. پلانکتون های موجود در دریا سبب درخشان دیده شدن آب در نوار ساحلی می شوند و این پدیده زیبا را می توانید در سواحل دیگری هم چون مالدیو، کالیفرنیا و یا مناطق دیگر جهان ببینید. اگر اهل تصویر برداری باشید شب های جزیره هنگام برایتان بسیار دیدنی خواهد بود و قطعا به فکر ثبت عکس هایی بی نظیر با کادرهای فوق العاده خواهید بود.

توجه داشته باشید رنگ درخشان مایل به آبی این جزیره در شب سوژه عکاسی افراد زیادی بوده و شما نیز بهتر است این مورد را از قلم نیندازید. علت درخشانی آب نیز شرایط نا آرام برای فیتوپلانکتون هاست که نوری از خود منعکس می کنند و این مورد باعث درخشان دیده شدن آب در نزدیکی ساحل می شود.

ساحل درخشان جزیره هنگام

نحوه اقامت در جزیره هنگام

اگر تمایل دارید در این جزیره اقامت داشته باشید و از شب های زیبا و ارام ان در کنار سواحل زیبا و درخشانی که پلانکتون ها به وجود می آورند استفاده نمایید بهتر است ابتدا فکری برای اقامتگاه خود کنید تا دچار مشکل نشوید. باید عنوان کرد که در این جزیره هتل یا ویلا یافت نمی شود و برای اقامت خود باید یا از سوئیت هایی که مردم در اختیار مسافران قرار می دهند استفاده نمایید و یا به سراغ اقامتگاه های بوم گردی در جزیره هنگام بروید. این اقامتگاه ها را بهتر است قبل از رفتن به جزیره هنگام رزرو نمایید تا برای اقامتتان دچار مشکل نشوید.

اقامتگاه های بوم گردی در جزیره هنگام

همان طور که گفته شد این جزیره دارای تعدادی اقامتگاه بوم گردی بوده که می توانید از آن ها برای خود استفاده نمایید. برخی از این اقامتگاه ها به دلیل این که بین مسافران معروف شده اند خیلی زود رزرو می شوند بنابراین باید در یک زمان مناسب قبل از رسیدن به جزیره برای رزرو آن ها اقدام نمایید. در ادامه با انواع اقامتگاه های بوم گردی در هنگام آشنا خواهید شد:

اقامتگاه بوم گردی گاروم زنگی

این اقامتگاه به عنوان یکی از بزرگ ترین اقامتگاه های بو گردی در جزیره هنگام شناخته می شود که به دلیل داشتن یک محیط خوب و آرام بین گردشگران به شهرت رسیده است. اتاق های این اقامتگاه یا تک نفره هستند یا دو نفره و امکانات مختلفی دارند. غذاهایی که در این اقامتگاه سرو می شوند معمولا دریایی هستند و از انواع ماهی ها استفاده می شود. بعضی از این غذاها از میگو، ماهی سوخاری، ماهی کبابی، عنکاس و… استفاده می کنند و به همین دلیل شما می توانید طعم های متعددی را بچشید. این اقامتگاه  در سه وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام سرویس دهی داشته و با یک محوطه زیبا و اتاق هایی شیک به عنوان یک اقامتگاه بومگردی لوکس شناخته می شود. یکی از امکانات این محل وجود راهنمای محلی و پرسنلی است که به زبان انگلیسی مسلط هستند.

اقامتگاه بوم گردی گاروم زنگی

اقامتگاه بوم گردی بادگیر سفید

از دیگر اقامتگاه هایی که برای ررزو آن می توانید اقدام نمایید تا یک اقامت خوب در جزیره داشته باشید، اقامتگاه بوم گردی بادگیر سفید می باشد. این اقامتگاه چهار واحد دارد و به صورت واحدهایی 60 متری ارائه می شود. همه واحد ها دارای امکاناتی هم چون کولر گازی، یخچال، حمام و… هستند و به دلیل نزدیکی به دریا مورد استقبال افراد مختلفی قرار می گیرد. این اقامتگاه هم به عنوان رزرو سوئیت شناخته می شود و هم به عنوان اقامتگاه بومگردی چرا که واحد های این اقامتگاه همانند سوئی و آپارتمان مستقل هستند. اگر به جزیره هنگام رفتید استفاده از این اقامتگاه را از دست ندهید.

اقامتگاه بوم گردی کارادنیز

این اقامتگاه معروف و دنج بوده و همانند مورد قبلی واحد هایی مستقل دارد و به عنوان سوئیت نیز شناخته می شود. کارادنیز در کنار دریا و در خط ساحلی ساخته شده به همین دلیل ویوی رو به اقیانوس داشته و شما می توانید لحظات زیبایی را با دوربینتان ثبت نمایید. از امکانات موجود در واحد های این اقامتگاه می توان به کولر گازی، حمام، یخچال و… اشاره نمود که همه این موارد سبب شده تا واحد های این اقامتگاه مثل سوئیت باشند. علت معروف شدن کارادنیز ویوی آن بوده و عده زیادی تمایل دارند در آن بمانند.

اقامتگاه بوم گردی دلفین

از دیگر جاهایی که می توانید برای اقامت در جزیره هنگام از آن استفاده نمایید و برای ماندن در این جزیره زیبا در آن مستقر شوید، اقامتگاه بومگردی دلفین می باشد. این اقامتگاه با کاه گل ساخته شده و به دلیل معماری جالبی که دارد صداهای بیرون به داخل نفوذ نمی کند و به همین دلیل می توانید اقامتی خوب و در آرامش داشته باشید. یکی از مواردی که باید به آن توجه نمایید این است که اقامتگاه دلفین به دلیل تهویه هوایی که در آن انجام شده برای ماه های سرد سال بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. اگر در اواخر پاییز و اوایل زمستان قصد داشتید به جزیره هنگام مراجعه نمایید بهتر است از این اقامتگاه برای اقامت خود استفاده نمایید. در این جا می توانید یک اقامت با آرامش را تجربه نمایید و خاطره ای خوب در ذهنتان ثبت کنید.

راهنما سایت

آدرس

خلیج فارس، هرمزگان، جزیره هنگام

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه