جاهای ترسناک ایران

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

جاهای ترسناک ایران بسیار متنوع بوده و در سرتاسر ایران پراکنده شده اند و از بهترین جاذبه ها برای افراد ماجراجو و جسور به شمار می آیند که همیشه در حال کشف و پیدا کردن نقاط جذاب و هیجان انگیز در ایران و جهان هستند. سفر به ترسناک ترین جاهای دیدنی ایران می تواند یکی از هیجان انگیزترین سفرهایی باشد که هر گردشگری در طول عمر خود به سراغ آن ها برود. در واقع افراد ماجراجو می توانند هیجان انگیزترین و دلپذیرترین سفرها را تجربه کنند و به موارد مهیجی دست یابند. به همین جهت است که ترجیح می دهند همیشه برنامه سفرهای هیجان انگیز را برای خود تدارک می بینند و سفرهای معمولی را کنار می گذارند. اگر از علاقه مندان به فیلم های ترسناک هستید، قطعا بازدید و سفر به جاهای ترسناک ایران نیز مورد علاقه شما خواهد بود. کشور پهناور و وسیع ایران علاوه بر داشتن انواع جاذبه های دیدنی و گردشگری متنوع، انواع جاذبه های ترسناک و مهیج را نیز در خود جای داده که اگر اصل سفر و علاقه مند به ژانرهای ترسناک باشید، گزینه های متنوعی در نقاط مختلف زمین پیش روی شما قرار دارند که می توانید از آن ها دیدن کنید. همه ما در طول عمر خود داستان های ترسناکی را درباره جاهای مختلفی شنیده ایم که برخی از آن ها واقعیت نداشته و برخی دیگر نیز به واقعیت نزدیک هستند. اگر جزء افراد جسور و شجاع هستید و دوست دارید با ترسناک ترین جاهای ایران آشنا شوید تا بتوانید برای سفرهای بعدی خود برنامه سفر به آن نقاط را بچینید، با لوکس ویلا همراه باشید تا با دلهره آورترین و ترسناک ترین جاهای دیدنی ایران که حتی خواندن مطالب درباره آن ها می تواند هیجان زیادی را در شما ایجاد کند، آشنا شویم.

دره کال جنی طبس یا دره اجنه

یکی از جاهای ترسناک ایران که قصد داریم اول با آن آشنا شویم، دره کال جنی طبس یا دره اجنه است که در استان خراسان جنوبی قرار داشته و مانند بهشتی دلهره آور در میان منطقه کویری این شهر می باشد. تناقض را به خوبی می توان در این جاذبه احساس کرد؛ چرا که علاوه بر وهم آلود بودن، بسیار زیبا و چشمنواز می باشد. در واقع بسیاری از ترسناک ترین جاهای دیدنی ایران تنها به خاطر داستان ها و روایت های ترسناک و مخوفی است که از زمان های گذشته درباره آن ها شنیده ایم و به مرور زمان به آن ها بال پر داده شده اند و ما هم آن ها را به عنوان جاهای ترسناک ایران به شمار می آوریم.

اما زمانی که به سراغ آن ها می رویم، چیزی به غیر از زیبایی به چشممان نمی خورد. این دره زیبا و راز آلود در بخش شمالی شهرستان طبس در استان خراسان جنوبی واقع شده و مملو از تپه ها و صخره های فرسایشی می باشد که هر یک از آن ها دارای ارتفاع های مختلفی هستند. نام دره جن ها یا دره کال جنی نامی است که از گذشته توسط اهالی محل برای آن انتخاب شده اند و معتقد بودند که این دره، محل زندگی اجنه بوده است. در این راستا نیز روایت های ترسناکی شنیده شده که دختران جوانی توسط اجنه دزدیده شده اند و خبری از آن ها نیست.

دره کال جنی طبس متشکل از صخره ها و دخمه هایی است که از اشکال گوناگونی بهره برده و رعب و وحشت را برای این منطقه به وجود آورده اند. جریان سیلاب در میان دره کال جنی طبس، نقش های متنوعی را بر روی دیواره های دره پدید آورده اند که حاصل از فرسایش سیلاب و باد بوده اند. طول این دره به حدود 35 کیلومتر می رسد و اگر بخواهید نقاط مختلفی از آن را مشاهده کنید، زمان زیادی را بایستی در نظر بگیرید و از میان دالان ها و حفره های مختلفی عبور نمایید.

ترسناک ترین موردی که می توانید حین بازدید از دره کال جنی طبس مشاهده کنید، مربوط به سایه های اشکال گوناگونی است که در این دره وجود داشته و سایه های عجیب و غریبی را پدید می آورند و همین سبب گردیده، دره اجنه طبس به یکی از ترسناک ترین جاهای ایران تبدیل گردد. اگر به دنبال هیجان زیادی هستید بیشترین لذت و ترس را در این دره تجربه کنید، شب را برای بازدید از این دره در نظر بگیرید، شب ها صداهای ترسناک و راز آلودی در میان این دره می پیچد.

آدرس دره کال جنی طبس: استان خراسان جنوبی، جاده طبس – بشرویه، دوراهی استخر شاعر، روستای فشاه

جاهای ترسناک ایران

تالاب ارواح نوشهر

اغلب جاذبه هایی که به عنوان جاهای ترسناک ایران شناخته شده اند، از طبیعتی زیبا برخوردار بوده که لقب ترسناک و وهم آلود توانسته آن ها را بد نام کند. البته کسانی هستند که به بازدید از جاذبه های ترسناک علاقه داشته و لقب زیباترین جاذبه های دیدنی ایران را برای آن انتخاب کرده باشند. تالابی مملو از درختان قطع شده در میان نوشهر در استان مازندران وجود داشته که نام تالاب ارواح را برای آن انتخاب کرده اند و جزء ترسناک ترین جاهای ایران به شمار می آید. اگر دل را به دریا بزید و به سراغ بازدید از دریاچه ارواح نوشهر بروید، اولین تصویری که از این تالاب را در مقابل خود خواهید دید، درختانی از کمر قطع شده و مرده در میان یک دریاچه بوده که فضایی رعب آور و وهم آلود را پدید آورده اند و این ترس و وحشت زمانی بیشتر می شود که هوای مه آلود دریاچه را در بر گرفته باشد و یا شب هنگام به سراغ آن بروید.

تالاب ارواح مازندران با نام دریاچه ممرز یا ملا کلا نیز شناخته می شود و علاوه بر درختان از کمر قطع شده داخل دریاچه، درختان تنومند و بلند قامتی اطراف دریاچه را فرا گرفته اند و فضایی رعب آور و مرموز را می توان در این منطقه مشاهده نمود. داستان ترسناک اصلی این دریاچه و جنگل اطرافش مربوط به زمان های گذشته است که محلی ها بر این باور بودند که این جنگل، محل زندگی اجنه و ارواح بوده و حتی صدای باد و تکان خوردن شاخ و برگ درختان نیز تأثیر به سزایی در وهم آلود بودن منطقه داشته و کمتر کسی شب هنگام را برای گردش خود در این منطقه ترجیح می دهد.

آدرس تالاب ارواح نوشهر: استان مازندران، نوشهر، روستای صلاح الدین کلا

جاهای ترسناک ایران

قبرستان چاه سفید

ایران همانند جاذبه های دیدنی و گردشگری متنوعی که در شهرهای مختلفی از خود جای داده، همچنین جاهای ترسناک ایران نیز کم نبوده و اگر اهل ریسک و هیجان باشید، گزینه های متعددی در نقاط مختلفی از ایران پیش روی شما وجود دارند که می توانید برای گردش خود آن ها را انتخاب کنید. بسیاری از ما از رفتن به قبرستان ها، به ویژه تنهایی، واهمه داریم و گورستان ها را معمولا جزء جاهای ترسناک تلقی می کنیم. حال آن که قبرستان های مختلفی در هر شهری از کشور وجود دارند که برخی از آن ها دارای ویژگی های اعجاب انگیز بوده که نسبت به بقیه متمایز شده اند، مانند قبرستان سفید چاه! قبرستان چاه سفید یا قبرستان سپید یکی از ترسناک ترین جاهای ایران بوده که در بهشهر قرار داشته و قدمت آن به دوره تیموریان می رسد و از قدیمی ترین قبرستان های ایران به شمار می آید.

بیشترین موضوعی که این قبرستان را به یکی از جاهای ترسناک ایران تبدیل کرده، شکل ظاهری قبرها بوده که هر کدام از آن ها دارای چیدمان متفاوتی بوده و ترس و واهمه را در دل آدم ایجاد می کند و کمتر کسی جرأت این را دارد که بتواند به تنهایی در این قبرستان بماند و اولین قبرستان مسلمانان ایرانی شناخته می شود. همانطور که گفته شد، قبرهای داخل این قبرستان از چیدمان متفاوتی برخوردار بوده و هر یک از سنگ قبرهای داخل گورستان به سمت های مختلفی قرار گرفته اند. حتی برخی از این قبرها به صورت ایستاده می باشند.

جالب است بدانید، عقیده ای که درباره قبرستان سفید چاه بهشهر وجود دارد این است که مردم محلی معتقدند مرده ها در این قبرستان پوسیده نمی شوند؛ چرا که خاک این منطقه تأثیر پوسیده کننده ای بر روی جسد مردگان ندارد و به همین خاطر مرده ها تا مدت های طولانی بدون هیچ گونه آسیب و پوسیدگی، سالم باقی می مانند. سنگ قبرهای این قبرستان منقوش به طرح هایی از شغل افراد مرده در زیر خاک بودند، اما پس از آن که آخرین بازمانده از سنگ تراشان این روستا از دنیا رفت، سنگ قبرهای امروزی را برای مردگان قرار می دهند و سنگ قبرهای مختلف و قدیمی که در قبرستان چاه سفید مشاهده می کنید، مربوط به زمان های گذشته می باشند که نقش هایی از دایره، مثلث و مربع بر روی آن ها دیده می شوند که به عنوان کلید رمز عناصر مهم برای رستاخیز بعد از مرگ محسوب می شوند.

همچنین روایت ترسناک دیگری درباره این قبرستان وجود دارد که مربوط به جعبه طلسم شده بوده و اهالی این منطقه باور دارند کسی قادر به باز کردن قفل این جعبه نبوده و اگر کسی برای باز کردن و گشودن در جعبه تلاش کند، شومی و بد یمنی وارد زندگی او شده و در نهایت میمیرد.

مسیر دسترسی به قبرستان سفید چاه بهشهر

اگر به بازدید از جاهای ترسناک ایران علاقه دارید و این بار بازدید از قبرستان چاه سفید بهشهر را به عنوان جاذبه ای دیدنی و ترسناک برای خود در نظر گرفته اید و به دنبال مسیری برای دسترسی به آن هستید، می توانید مسیر شهرستان گلوگاه را پیش بگیرید و تا انتهای کمربندی غربی به مسیر خود ادامه دهید. در این مسیر روستای نیالا را پشت سر گذاشته و به یک دوراهی خواهید رسید که باید مسیر چاه سفید را انتخاب کنید. زمانی که وارد این مسیر شوید، قبرستان سفید چاه را در بخش ابتدای روستای مشاهده خواهید کرد.

آدرس قبرستان سفید چاه: استان مازندران، شهرستان بهشهر، بخش یانه سر، روستای سفید چاه

جاهای ترسناک ایران

قلعه جنی کیش

قلعه جنی کیش! حتی نام این جاذبه رعب و وحشت را در دل آدمیزاد می اندازد و جزء جاهای ترسناک ایران به حساب می آید. این قلعه جزء جاذبه های تاریخی جزیره کیش بوده که امروزه تبدیل به مخروبه شده و در محدوده نزدیکی از کشتی یونانی کیش قرار گرفته است. اهالی این منطقه بر این موضوع باور دارند که این قلعه محل زندگی جن ها بوده و اگر شب به سراغ قلعه بروید و در دام جن ها بیوفتید، کسی نمی تواند به کمک شما بیاید و همین موضوع توانسته رعب و وحشتی را در دل گردشگران بی اندازد و هر گردشگری که به دنبال هیجان نباشد، مسیرش برای بازدید از کشتی یونانی به این منطقه بخورد، مسیر خود را از قلعه جنی کیش کج کرده و مسیر رسیدن به کشتی را پیش خواهد گرفت.

پس اگر بخواهید شب را برای بازدید از این قلعه انتخاب کنید، دل شیر دارید و گویا به هیجان و رعب و وحشت نیز علاقه مند هستید. داستان های عجیب و غریب زیادی درباره این قلعه تاریخی و کهنه شنیده شده که یکی از معروف ترین آن ها مربوط به راننده ای است که عروسی جن ها را در این قلعه دیده و شاید همین باعث شده قلعه جنی را به عنوان تالار عروسی جن ها بشناسیم. قلعه جنی که از جاهای دیدنی ترسناک ایران بوده و بر اساس داستان هایی که از گذشته آن وجود دارند، می توان به مرگ 4 سربازی اشاره نمود که مربوط به دهه 1340 می باشد.

اگر تصمیم گرفتید ترس را کنار بگذارید و به بازدید از این قلعه تاریخی اقدام کنید، طبق داستان های ترسناکی که درباره قلعه جنی کیش وجود دارند، بهتر است زمان پیش از غروب آفتاب را برای بازدید انتخاب نمایید، زیرا داستان های وهم آلودی که درباره قلعه شنیده اید، ممکن است ترس را در دل شما چندین برابر کند.

آدرس قلعه جنی کیش: استان هرمزگان، جزیره کیش، جاده جهان، قبل از کشتی یونانی، قلعه جهان

جاهای ترسناک ایران

جهنم دره

واژه جهنم یادآور محلی ترسناک و تنگ و تاریک است که هیچ چیزی به غیر از بدی و احساس بد در آن وجود ندارد. معمولا وقتی محلی باب میل ما نیست و در آن اذیت می شویم، آن را به جهنم تشبیه می کنیم. اما باید بگوییم جاذبه ای که جزء جاهای ترسناک ایران به شمار می رود و نام جهنم دره یا دره شیطان را برای آن انتخاب کرده اند، اصلا لیاقت چنین نامی را نداشته و طبیعتی بسیار زیبا و چشمنواز می باشد. در واقع جهنم دره دره ای زیبا میان منطقه کوهستانی شهر خوی در استان آذربایجان غربی بوده که به دلیل محاصره شدن آن توسط کوه ها و صخره های مرتفع که مسیری دشوار و صعب العبور را برای آن پدید آورده اند، نام جهنم دره را برای آن انتخاب کرده اند.

بسیاری از اهالی و ساکنین این منطقه از شهر خوی، جهنم دره را منطقه ای بسیار خطرناک می دانند و حتی چندین نفر را به دام مرگ کشانده است. صخره هایی که این دره را احاطه کرده بسیار بلند و تیز بوده که هر گردشگری قادر به عبور از آن ها نیست و بهتر است اگر از آمادگی بدنی کافی برخوردار نیستید، تنها به تماشای منظره زیبای اطراف دره بسنده کنید و عبور از دره را فراموش کنید.

با توجه به طبیعت زیبا و تماشایی که در اطراف جهن دره وجود دارد، حیف است بخواهیم آن را جزء ترسناک ترین جاهای دیدنی ایران به حساب بیاوریم و آن را یکی از مهمترین و زیباترین جاذبه های گردشگری اردبیل می دانیم که بهترین جاذبه برای روزهای گرم تابستان محسوب می شود. جهنم دره هم مانند بسیاری دیگر از جاهای دیدنی ترسناک ایران داستان های رعب آوری پشت آن بوده و روایاتی درمورد حضور اشرار مسلح در این محل وجود دارند که برای گرفتن جان و مال مردمی که به این منطقه می آیند، در کمین نشسته اند.

آدرس جهنم دره: استان اردبیل، شهرستان مشگین شهر، کیلومتر 18 ییلاق قارا یاتاغ

جاهای ترسناک ایران

دره ستارگان قشم

یکی از ترسناک ترین جاهای ایران که در جنوب کشور و در میان جزیره زیبای قشم جای گرفته، دره ستارگان قشم است که از گذشته ها دور تا امروز، روایت های رعب آوری راجع به آن شنیده می شود. دره ستارگان قشم نیز همانند دره جهنم از طبیعتی زیبا و بکر برخوردار بوده که اگر به بازدید آن بروید، آن همه زیبایی شما را مسحور خود خواهند کرد و به هیچ چیز دیگری به غیر از لذت بردن از طبیعت اطراف خود فکر نخواهید کرد. دره ستارگان به قدری زیبا و شگفت انگیز است که آن را می توان جزء جاذبه های دیدنی قشم به شمار آورد و در صورتی که به این جزیره سفر کردید، بازدید از این دره را فراموش نکنید.

دره ستارگان قشم روایت ها و داستان هایی از گذشته تا کنون با خود حمل می کند که بسیاری از بومی های این منطقه بر این باور بوده اند، میلیون ها سال گذشته ستاره ای به این منطقه برخورد کرده و احجام جادویی را در این دره پدید آورده اند. هنگامی که در این دره قرار دارید و باد شروع به وزیدن می کند و از میان دالان های کوچک و بزرگ دره عبور می کند، صدایی وحشتناک و عجیب را در این منطقه به وجود می آورند و به داستان هایی که درباره این دره شنیده بودید، بال و پر می دهند و واقعا تصور می کنید که موجودات فرازمینی در این محل حضور دارند و دره ستارگان قشم را یکی از جاهای ترسناک ایران تلقی خواهید کرد.

بومیان قشم از رفتن به این دره ممانعت کرده و به گردشگران نیز پیشنهاد می کنند از رفتن به دره ستارگان خودداری کنند. اما اگر جزء افراد جسور و شجاعی هستید که برنامه ای برای بازدید از ترسناک ترین جاهای ایران در نظر داشتید و به جزیره قشم سفر کردید، بازدید از این دره زیبا و پر رمز و راز را فراموش نکنید.

آدرس دره ستارگان قشم: استان هرمزگان، جزیره قشم، شمال غربی روستای برکه خلف

جاهای ترسناک ایران

غار قاتل کرمانشاه یا غار پرآو

غار قاتل نامی است که حتی با شنیدن آن ترس و وحشتی سر تا پای وجود ما را فرا می گیرد و محلی را در ذهن ما تداعی می کند که اگر به آن نزدیک شویم، جانمان را خواهد گرفت. غار قاتل در شهر کرمانشاه قرار داشته و از جاهای ترسناک ایران به حساب می آید و شاید نام آن برای شجاع ترین گردشگران، وسوسه کننده باشد تا به سراغ آن بروند. غارهای زیادی در اقصی نقاط کشور وجود دارند که برخی از آن ها زیبا و جذاب بوده و برخی دیگر نیز وهم آلود و ترسناک می باشند و با تمام این تفاسیر احتمالا غار قاتل کرمانشاه از طبیعتی ترسناک برخوردار است.

غار قاتل کرمانشاه به عنوان عمیق ترین غار عمودی جهان شناخته می شود و در ایران آن را به عنوان اورست غارها نیز قلمداد می کنند. نام اصلی این غار، غار پرآو بوده که به دلیل گرفتن جان 5 نفر از غارنوردان، به نام غار قاتل شهرت پیدا کرده است. عمودی بودن این غار توانسته توجه خیلی از غارنوردان و طبیعت گردان را به خود جلب کند و دهانه آن در ارتفاع 3 هزار متری از کوه پرآو قرار گرفته است که برای رسیدن به دهانه و ورودی غار قتل بایستی کوهنوردی را هم تجربه کنید. غار پراو دارای طولی حدود 1.450 متر بوده و فضای داخلی غار نیز رعب و وحشتی را در دل غارنوردان ایجاد می کند.

این غار که از ترسناک ترین نقاط ایران بوده، برای نخستین بار توسط کاوشگران انگلیسی و لهستانی کاوش گردید و در سال 1370 هم جمعی از غارنوردان ایرانی موفق به صعود غار پرآو کرمانشاه شدند. بعد از این تاریخ بود که دیگر غارنوردان ایرانی هم برای صعود به غار قاتل کرمانشاه اقدام کردند و 5 نفر از آن ها حین صعود به غار پرآو کرمانشاه جان خود را از دست دادند. لذا اگر تصمیم به گردش در میان جاهای ترسناک ایران را در سر دارید و نام غار قاتل یا همان غار پراو در لیست ترسناک ترین جاهای دیدنی ایران به چشمتان خورد، در صورتی که جزء غارنوردان حرفه ای نیستید، غارنوردی در غار قاتل را فراموش کنید و با جان خود بازی نکنید.

آدرس غار پرآو کرمانشاه: استان کرمانشاه، 12 کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه

جاهای ترسناک ایران

مطالب مشابه