آوا سنتر

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

آوا سنتر یکی از مراکز خرید لوکس مشهور در منطقه اقدسیه تهران می باشد که به خاطر دیزاین خاص ساختمانش همواره توجه مردم را به خود جلب کرده است. نمای ساختمان مرکز خرید آواسنتر شیشه ای است و انحناهای به خصوصی روی بدنه آن طراحی و اجرا شده است. این پاساژ را به عنوان مرکز فروش تخصصی طلا و جواهر می شناسند. البته مغازه های دیگری نیز در این پاساژ وجود دارند که در آن ها پوشاک و لوازم آرایشی و غیره ارائه می شود.

آوا سنتر

آوا سنتر کجاست و مسیر دسترسی به آن

مرکز خرید آواسنتر در محدوده اقدسیه و در شمال شهر تهران واقع شده است. اگر قصد دارید برای رسیدن به آن از خودروی شخصی استفاده کنید این مژده را به شما می دهیم که این پاساژ در محدوده طرح ترافیک قرار ندارد و از طرفی دیگر، زمانی که به آن برسید می توانید خودرویتان را در پارکینگ طبقاتی آن، پارک کنید. اگر می خواهید از پارکینگ از پاساژ استفاده کنید باید به سمت ورودی شرقی این مجتمع در خیابان فیروزبخش بروید. ولی اگر قصد دارید مسیر رسیدن به این پاساژ را از طریق وسایل حمل و نقل عمومی طی کنید باید سوار اتوبوس های خط تجریش به ازگل شوید.

البته از اتوبوس های خط میدان قدس به رسالت هم میتوانید استفاده کنید. هر دو خط، در اقدسیه ایستگاه دارند. از ایستگاه اقدسیه تا این مرکز خرید مسافت کمی وجود دارد که می توانید آن را پیاده طی کنید. اما اگر می خواهید این مسیر را با استفاده از مترو بپیمایید متاسفانه باید بگوییم که در نزدیکی این مجتمع تجاری هیچ ایستگاه مترویی وجود ندارد ولی با این حال می توانید به در ایستگاه متروی تجریش پیاده شوید و سپس با استفاده از تاکسی هایی که در همان نزدیکی قرار دارند خود را به مقصد برسانید.

آدرس مرکز خرید آوا سنتر: اقدسیه، خیابان موحد دانش، نبش خیابان فیروزبخش

معرفی مرکز خرید آوا سنتر

در محدوده اقدسیه تهران یک پاساژ 16 طبقه شیک با معماری خاص و مدرن وجود دارد. نمای ساختمان این مرکز تجاری، با استفاده از شیشه و فلز ساخته شده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید معماری این مرکز خرید که با نام آوا سنتر شناخته می شود در مسابقه بین المللی معماری خاورمیانه که در سال 2018 برگزار شد، برنده عنوان ساختمان تجاری سال گردید. هدف از احداث این مرکز خرید لوکس، ایجاد محیطی تجاری برای عرضه انواع طلا و جواهرآلات بود. البته در آواسنتر به غیر از ارائه تخصصی طلا و جواهر، اقلام دیگری مانند پوشاک و لوازم آرایشی نیز عرضه می شوند.

در این مرکز خرید علاوه بر فروشگاه های متعدد و متنوع، مراکز خدماتی، فرهنگی و هنری نیز وجود دارد. از جمله این مراکز فرهنگی و هنری می توان به نمایشگاه و گالری هنری اشاره کرد. امکانات خدماتی آوا سنتر، مراکزی مانند کارواش، آرایشگاه، کفاشی، خشک شویی و خیاطی را شامل می شود. به غیر از اینها چندین رستوران، کافه، فودکورت و سوپرمارکت نیز در این مجتمع تجاری وجود دارد. این مرکز خرید مجهز به یک پارکینگ طبقاتی بزرگ نیز می باشد و به همین خاطر، مراجعان نیازی نیست بابت پارک خودرویشان نگرانی خاصی داشته باشند. به جرات می توان گفت که آواسنتر یکی از بهترین مراکز خرید تهران در زمینه ارائه خدمات طلا و جواهر می باشد.

آوا سنتر

پیشینه ساخت آوا سنتر

آغاز عملیات احداث این مرکز خرید به سال 1391 باز می گردد. در این سال تصمیم گرفته شد که یک مرکز تجاری لوکس به منظور ارائه خدمات تجاری تخصصی در زمینه طلا و جواهر ساخته شود. ساخت این مجتمع تجاری تا سال 1396 به طول انجامید. البته هدف اولیه ساخت این بنا احداث یک پارکینگ طبقاتی بسیار بزرگ در محدوده شمال شرق تهران بود. مساحت بنای این مرکز خرید در حدود 2500 متر مربع می باشد. نورپردازی و معماری این مجتمع تجاری از نقاط قوت وی محسوب می شود. کمتر کسی را می توان یافت که از کنار این پاساژ عبور کرده باشد و دلش نخواهد وارد آن شود و چرخی در آن بزند.

معماری آوا سنتر به حدی تخصصی صورت گرفته که حتی توجه معماران خارجی را هم به خود جلب کرده است. معماری این بنا در چند مسابقه بین المللی موفق به کسب جایزه شده است. از جمله این موارد می توان به مسابقه بین المللی معمار خاورمیانه در سال 2018 و نیز مسابقه بین المللی معماری WAF و Architecture Master Prize اشاره کرد. موقعیت قرارگیری آوا سنتر، یکی دیگر از دلایل استقبال بالایی می باشد که از سوی مردم از آن به عمل آمده است. کیفیت و تنوع اقلام و اجناس ارائه شده در این پاساژ بسیار بالا است. بسیاری از افرادی که قصد انجام معامله در حوزه طلا و جواهر را دارند به سراغ این پاساژ می روند.

فودکورت آواسنتر

مالک آوا سنتر کیست؟

این مجتمع تجاری و فرهنگی توسط گروهی با نام آبادسازان ایران ساخته شده است. نام تجاری این گروه “آوا” می باشد. به همین خاطر برای این بنای بازرگانی نام آواسنتر را برگزیده اند. شرکت مشاور طرح این پروژه، شرکت حرکت سیال بوده است. معماران این بنا کاترین اسپریدونف و رضا دانشمیر بوده اند. البته هنوز شخص خاصی به عنوان مالک بنا معرفی نشده و بخش خصوصی را به عنوان مالک معرفی کرده اند. در این مجتمع، 440 واحد پارکینگ و 91 واحد تجاری وجود دارد. شش طبقه از طبقات این بنای تجاری در زیرزمین واقع شده است.

پلان و راهنمای طبقات آواسنتر

زیربنای این مجتمع تجاری در حدود 32500 متر مربع است. این ساختمان دارای 16 طبقه و 40 متر ارتفاع می باشد. شش طبقه از این پاساژ در زیرزمین قرار دارد. از طبقه ششم زیر همکف تا طبقه سوم زیرهمکف به پارکینگ و انباری اختصاص دارد. فضاهای خدماتی، تاسیسات و سرویس های بهداشتی در طبقه منفی 5/2 قرار دارند. در زیرزمین دوم تا طبقه اول، واحدهای تجاری واقع شده اند. پارکینگ های آوا سنتر در طبقات دوم تا ششم قرار دارند. در آواسنتر دو رمپ مجزا برای 400 واحد پارکینگ در نظر گرفته شده است. موتورخانه و تاسیسات نیز در طبقه هفتم هستند. در طبقه هشتم، گالری ها و نمایشگاه های هنری قرار دارند. رستوران های این مجموعه  نیز در طبقات نهم و دهم تعبیه شده اند.

چهار واحد کارگاه تعمیرات جواهر در طبقه منفی سه وجود دارد. متراژ انباری های موجود در طبقات منفی شش تا منفی سه، 25 متر مربع می باشد. در طبقه منفی دو یک فود کورت، گل فروشی و شعبه دوم “کارخونه” قرار دارند. کارخونه مرکزی است که به منظور حمایت از کسب و کارهای خانگی راه اندازی شده است. واحدهای تجاری این مجتمع که تعداد آن ها به 90 می رسد در طبقات منفی دو، منفی یک، همکف و اول واقع شده اند. مساحت هر کدام از واحدها متفاوت با دیگری است و بین 22 تا 150 متر را شامل می شوند. فروشگاه برخی از طراحان متخصص داخلی و بین المللی در حوزه طراحی طلا و جواهر در این پاساژ واقع شده است.

بخش هایی از این پاساژ به علاقه مندان به هنر و فرهنگ اختصاص یافته است. در طبقه هشتم، بخشی به نام آرت سنتر وجود دارد. در آرت سنتر چند گالری، نمایشگاه آثار هنری و حتی اجراهای پرفورمنس را می توان مشاهده کرد. یک کتابفروشی با نام بوک لند در این پاساژ وجود دارد که آثار موجود در آن بسیار جامع می باشد. در کمتر پاساژی می توان سوپرمارکت پیدا کرد. اما در آوا سنتر بخشی با نام آوا مارکت وجود دارد که در آن می توان تمامی اقلام و اجناس خوراکی مورد نیاز هر خانواده را پیدا کرد. در طبقه پنجم این مجتمع تجاری خدماتی مانند پت شاپ و سالن اسپا و ماساژ نیز ارائه می شوند.

پارکینگ آوا سنتر

ساعات کاری آوا سنتر

این مجتمع تجاری همه روزه از ساعت هشت صبح تا 23:45 مشغول ارائه خدمات تجاری، بازرگانی و فرهنگی می باشد. در روزهای جمعه و تعطیل نیز امکان بازدید از اینجا وجود دارد. گردش در تمامی طبقات پاساژ به بیش از سه ساعت وقت زمان نیاز دارد. اگر علاقه دارید در محیط های لاکچری گردش کنید و یا دوست دارید از برندهای خاص طلا و جواهر خرید کنید، ما به شما بازدید از این مرکز خرید را پیشنهاد می کنیم.

سوالات متداول

 

آدرس آوا سنتر کجاست؟

اقدسيه، خيابان موحد دانش، نبش خيابان فيروزبخش، مجتمع تجاری آوا سنتر

مجتمع تجاری آواسنتر چند طبقه دارد؟

این بنا دارای 16 طبقه می باشد.

متولی ساخت آواسنتر کیست؟

گروه آباد سازان ایران با نام تجاری آوا این مجموعه را بنا نهاده اند.

مسیر دسترسی به آوا سنتر از طریق اتوبوس چگونه است؟

دو خط اتوبوس تجریش به ازگل و نیز میدان قدس به رسالت در اقدسیه ایستگاه دارند.

راهنما سایت

آدرس

اقدسیه، خیابان موحد دانش، نبش خیابان فیروزبخش

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

8 الی 23:45

یک‌شنبه

8 الی 23:45

دو‌شنبه

8 الی 23:45

سه‌شنبه

8 الی 23:45

چهار‌شنبه

8 الی 23:45

پنج‌شنبه

8 الی 23:45

جمعه

8 الی 23:45
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه